Jak otworzyć własne centrum korepetycji?

Korepetycje biorą dziś nie tylko osoby, które przygotowują się do ważnych egzaminów bądź chcą lepiej zrozumieć konkretny materiał, ale również ci, którzy w trakcie roku szkolnego nie chcą mieć jakichkolwiek braków.

Choć korepetytorzy zwykle poszukują uczniów na własną rękę, coraz popularniejsze stają się centra korepetycji, które skupiają nauczycieli różnych przedmiotów na każdym szczeblu edukacji. Otwarcie takiego centrum, mając na uwadze rosnący popyt na lekcje prywatne, wydaje się doskonałym pomysłem na biznes.

Jak otworzyć centrum korepetycji?

Pierwszym krokiem do otworzenia własnego centrum korepetycji jest dopełnienie wszelkich formalności, czyli założenie działalności gospodarczej, dokonanie niezbędnych zgłoszeń w urzędach czy wybór formy opodatkowania. Następnie należy ustalić, czy lekcje będą udzielane online czy stacjonarnie. W drugim przypadku konieczny będzie wynajem powierzchni gospodarczej, a więc budynku, w którym nauczyciele będą mogli prowadzić zajęcia. Następnie trzeba oczywiście zatrudnić personel – to od nas zależy, czy postawimy na wykwalifikowaną kadrę pedagogów, czy na studentów konkretnych kierunków. W pierwszym przypadku musimy liczyć się z większymi kosztami, lecz jednocześnie szkoła może zyskać większy prestiż. Konieczne będzie też ustalenie ceny za jedną lekcję bądź oszacowanie, ile będzie kosztować pakiet zajęć.

Ostatnim krokiem jest podjęcie działań promocyjnych, tak aby dotrzeć do potencjalnych uczniów bądź ich rodziców. Centrum korepetycji najlepiej otworzyć jeszcze przed szczytem sezonu, czyli przed okresem egzaminacyjnym. Dzięki temu zwiększamy szansę na pozyskanie klientów.